کد خبر : 207993
تاریخ انتشار : شنبه 13 خرداد 1402 - 20:24

اطلاعیه مهم دادستانی تاکستان درباره شرکت‌های پیش فروش خودرو

اطلاعیه مهم دادستانی تاکستان درباره شرکت‌های پیش فروش خودرو

به گزارش ایلنا، به دنبال پیگیری‌های دادستانی برای برخورد با شرکت‌های پیش فروش خودرو، دادستانی شهرستان تاکستان اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: «برخی از اقدامات صورت گرفته در کارگروه‌های مربوطه در راستای احیای حقوق سرمایه‌گذاران راجع به شرکت‌های پیش فروش خودرو به شرح ذیل به سمع و اطلاع مردم می‌رسد: ۱- دستگاه

اطلاعیه مهم دادستانی تاکستان درباره شرکت‌های پیش فروش خودرو

به گزارش ایلنا، به دنبال پیگیری‌های دادستانی برای برخورد با شرکت‌های پیش فروش خودرو، دادستانی شهرستان تاکستان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

«برخی از اقدامات صورت گرفته در کارگروه‌های مربوطه در راستای احیای حقوق سرمایه‌گذاران راجع به شرکت‌های پیش فروش خودرو به شرح ذیل به سمع و اطلاع مردم می‌رسد:

۱- دستگاه قضایی با تشکیل کارگروه ویژه متشکل از نهادهای ذی ربط و با دغدغه جدی احقاق حق تمامی سرمایه‌گذاران به موضوع ورود پیدا کرده است و تا وصول حق تمامی سرمایه‌گذاران در کنار مردم و شهروندان خواهد بود.

۲- وصول مطالبات بحق همه سرمایه‌گذاران که حاصل دسترنج و زحمات خود را در این شرکت‌ها سپرده‌اند، دغدغه اصلی همه اعضای کارگروه (استانی و شهرستانی) بوده و به صورت شبانه روزی موضوع رصد و پیگیری‌های لازم انجام می‌ شود.

۳- شرکت‌های مربوطه و مدیران آن مکلف هستند با احترام به دغدغه سرمایه‌گذاران و با حسن نیت تمام تلاش خود را در جهت ایفاء تعهدات تا ریال آخر انجام داده و این امر مورد تاکید دستگاه قضایی و کارگروه مربوط است.

۴- شرکت‌های مورد نظر مکلف‌اند با در نظر گرفتن تاریخ سررسید تعهدات و به خصوص تعهداتی که تاریخ سررسید آن سپری شده است و بدون تنظیم قرارداد با شرایط و زمان جدید و در یک مدت زمان معقول و منطقی که مورد توافق سرمایه‌گذار نیز باشد، نسبت به اجرای تعهدات اقدام کرده و از تنظیم قراردادهای جدید و با شروط تحمیلی که منجر به تاخیر در اجرای تعهدات می‌گردد خودداری کند.

۵- تقاضا می‌شود در جهت تسهیل در امر و رعایت نظم، سرمایه‌گذاران محترم صرفا در صورت حلول سر رسید قرارداد و پس از آن به شرکت‌ها مراجعه داشته باشند و در زمان امضاء هرگونه سندی با مطالعه دقیق مفاد آن دقت نظر لازم را داشته و مشورت‌های حقوقی مربوط را اخذ نمایند و در صورت وجود هر گونه شرایط نامتعارف تحمیلی با تحصیل مستندات مراتب را به دادستانی منعکس نمایند تا اقدام لازم انجام شود.

از تمامی شهروندان شریف و سرمایه‌گذاران تقاضا می‌‌شود با صبر و آرامش و بدون تحت تاثیر قرار گرفتن برخی اطلاعات نادرست و شایعات، یاریگر مراجع قانونی در وصول حق خود بوده و تحت تاثیر تحریکاتی که با هدف اخلال در نظم عمومی انجام میشود قرار نگیرند.

۶- سرمایه‌گذاران توجه داشته باشند انجام هر امری با تحصیل اسناد و مدارک معتبر لازم انجام شود و با توجه به سوداگری و سودجویی برخی افراد به هیچ وجه قراردادها و اسناد پرداختی‌شان را جهت وصول و یا معامله در اختیار دلالان و … قرار ندهند و در صورت مواجهه با چنین افرادی مراتب را  با ارایه دلیل به مامورین انتظامی جهت برخورد گزارش کنند‌.

۷- با عنایت به جلسات کارگروه‌ها با مدیران شرکت‌ها در خصوص الزام آنان به ایفای تعهدات و پرداخت وجوه  به اطلاع می‌رساند برخی از شرکت‌ها طبق مستندات ارائه شده در حال حاضر در حال ایفاء تعهدات خود می‌باشند و برخی نیز متعهد شده‌اند در آینده نزدیک که زمان آن به نحو مقتضی به اطلاع سرمایه‌گذاران خواهد رسید شروع به ایفاء تعهدات نموده و تعدادی نیز تقاضای مهلت حداکثر یک ماهه جهت حسابرسی و تامین منابع جهت پرداخت کرده‌اند.

۸- بدون تردید دستگاه‌های متولی، تضییع حقوق سرمایه‌گذاران و تاخیر در اجرای تعهدات را تحمل نخواهند نمود و در صورت هر گونه تخلف و بدعهدی اقدامات قانونی لازم را انجام خواهند داد.

۹- در راستای ایجاد شفافیت و آرامش ذهنی سرمایه‌گذاران شرکت‌های مربوط مکلف به ارایه گزارش دقیق اقدامات انجام شده شامل لیست دقیق تعهدات سررسید شده، تعداد افراد و مبالغ دقیق پرداخت شده به صورت هفتگی به  کارگروه و دادستانی می‌باشند و به نحو مقتضی باید اطلاع رسانی لازم را در خصوص این اقدامات به سمع و نظر مردم برسانند.

۱۰- تاکید می‌گردد تاکنون حساب‌های بانکی و اموال هیچ یک از شرکت‌های ثبت نام خودرو از سوی مراجع قضایی، اعضای کارگروه و این دادستانی توقیف نگردیده است و عدم انجام تعهدات با دستاویز قرار دادن این قبیل اکاذیب مردود بوده و این ادعا از اساس کذب می‌باشد و با کسانی که این اکاذیب را منتشر می‌کنند و از آن سوء استفاده می‌ کنند برخورد قانونی لازم انجام خواهد شد.

۱۱- بدیهی است، حفظ نظم عمومی همسو با حفظ و احقاق حقوق سرمایه‌گذاران دارای اهمیت بوده و با مخلین به این امور برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام/منبع:ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.